You are here
Home > FC Prietenia Baia Mare > Old Boys > Sport Team prima înfrângere din actuala stagiatură

Sport Team prima înfrângere din actuala stagiatură

Ioan Marchiș

Fotbal, meci amical.
A. S. Nistru(Liga a IV-a) – Sport Team Baia Mare 8-4 (4-2)

Săptamâna trecută (joi 08.08.2019), pe terenul din Tăuții Măgherăuș, s-a disputat partida amicală de fotbal dintre reprezentanta Ligii a IV-a, A. S. Nistru și echipa de fotbal old-boys, Sport Team Baia Mare.
De această dată, echipa gazdă a fost net superioară celei din Baia Mare, aceasta a „împrumutat” în acest meci în afara lotului, câțiva jucători cu experiență (Florin Pelecaci, Onișor Nicorec, Alin Cuc), la joc luând parte și antrenorul Dănuț Sabău.

Gazdele au deschis scorul repede prin Ovidiu Dărăban(1-0,Min.10), î-l majorează la 2-0, min. 17, prin Bogdan Marchiș, apoi Florin Pelecaci înscrie pentru (3-0, min. 33).
Bogdan Bîrle de la Sport Team reduce scorul la 3-1, min. 35, însă după cinci minute, cei din Nistru măresc avantajul la 4-1, prin Ricardo Vakon.
Până la pauză, băimărenii reduc din handicap prin Daniel Chendrean(4-2, min 43).

Repriza a doua a avut același deznodământ, gazdele înscriu din nou patru goluri prin, Ricardo Vakon, Ovidiu Dărăban, Dănuț Sabău și Marius Boiciuc, iar băimărenii tot două goluri ca în prima repriză, prin Cristian Bărbos și Bogdan Trif, și astfel meciul se termină cu scorul 8-4, în favoarea gazdelor, administrând astfel, celor din Baia Mare, prima înfrângere din această stagiatură.

Următorul meci pentru Sport Team, marți 13.08.2019, cu echipa de Liga a V-a, A. C. S. Satu Nou de Jos.

Arbitrajul a fost asigurat de Alexandru Bela, Andrea Mărieș și Raul Cormoș.

Echipele:
A. S. Nistru:Vlonga Lupu, Marian Petrule, Paul Moisa, Bartolomeu Vakon, Marius Boiciuc, Radu Tămaș, Bogdan Marchiș, Gavrilă Boga, Claudiu Havași, Ovidiu Dărăban, Florin Pelecaci, Alin Daragonici, Ricardo Vakon, Radu Verdeș, Alin Cuc, Onișor Nicorec și Dănuț Sabău. Antrenor Dănuț Sabău.
Sport Team:Edy Costin, Cristian Măgurean, Florin Frenț, Vasile Terec, Dorin Avram, Gheorghe Mateiaș, Daniel Chendrean, Marius Hindli, Daniel Gheighiș, Rareș Pop-Popescu, Daniel Lupuți, Cristian Bărbos, Gavrilă Alin, Bogdan Trif și Bogdan Bîrle. Antrenor Ioan Marchiș.