You are here
Home > Fotbal

Liga 4 Maramureș, Etapa 8 – Rezultate și clasamente

          LIGA 4 MARAMUREȘ - ETAPA 8 SERIA SUD: CS Seini - Lăpușul Tg. Lăpuș   1-4 (0-4) Minerul Baia Sprie - Carmen Satulung   3-0 (1-0) FC Suciu de Sus - AS Nistru   5-2 (1-1) CS Fărcașa - Unirea Șișești   1-1 (1-0) Bradul Groșii Țibleșului - Progresul Dumbrăvița 1-3 (1-1) Rapid Satu Nou de Sus - Progresul Șomcuta Mare   1-7 (1-3) Viitorul Ulmeni     STĂ CLASAMENT: 1 Progresul Șomcuta Mare 8 8 0 0 39 8 24p 2 Lăpușul Tg. Lăpuș 8 8 0 0 27 6 24p 3 Minerul Baia Sprie 7 5 1 1 20 9 16p 4 Progresul Dumbrăvița 7 5 1 1 21 11 16p 5 Rapid Satu Nou de Sus 7 5 0 2 19 16 15p 6 CS Seini 7 4 0 3 12 12 12p 7 Viitorul Ulmeni 7 3 0 4 16 14 9p 8 Unirea Șișești 7 2 2 3 20 21 8p 9 FC Suciu de Sus 8 2 0 6 16 23 6p 10 CS Fărcașa 8 1 1 6 10 19 4p 11 Bradul Groșii Țibleșului 7 1 1 5 9 23 4p 12 Carmen Satulung 8 0 1 7 12 31 1p 13 AS Nistru 7 0 1 6 9 37 1p SERIA NORD: Avântul Bârsana - Salina Ocna Șugatag   5-0 (3-0) Bradul Vișeu de Sus - Foresta Câmpulung la Tisa   7-2 Iza Dragomirești - CSM Sighetu Marmației   0-9

Liga 5 Maramureș, Etapa 8 – Rezultate și clasament

          LIGA 5 MARAMUREȘ - ETAPA 8 ACS Satu Nou de Jos - AS Mireșu Mare   4-3 Viitorul Gârdani - Măgura Coaș   3-4 Speranța Fersig  - Fulgerul Lăschia   0-4 Cetate Remetea Chioarului - Faurul Făurești   4-0 Gloria Sălsig - Speranța Cernești   4-3 PHP Iadăra - Viitorul Copalnic Mănăștur   6-2 Unirea Săsar - Gloria Chechiș   4-1 CLASAMENT: 1 Gloria Sălsig 8 7 0 1 36 10 21p 2 PHP Iadăra 8 6 2 0 29 7 20p 3 Unirea Săsar 8 6 0 2 38 12 18p 4 ACS Satu Nou de Jos 8 6 0 2 28 17 18p 5 Cetate Remetea Chioarului 8 5 0 3 19 16 15p 6 AS Mireșu Mare 8 4 2 2 27 16 14p 7 Măgura Coaș 8 4 1 3 18 18 13p 8 Gloria Culcea 7 3 2 2 33 22 11p 9 Dinamic Groși 7 3 1 3 21 18 10p 10 Viitorul Gârdani 8 3 1 4 17 20 10p 11 Fulgerul Lăschia 8 3 0 5 18 25 9p 12 Gloria Chechiș 8 3 0 5 15 31 9p 13 Faurul Făurești 8 2 0 6 16 28 6p 14 Viitorul Copalnic Mănăștur 8 2 0 6 17 39 6p 15 Speranța Cernești 8 1 1 6 24 31 4p 16 Speranța Fersig 8 0 0 8 5 50 0p

LIVE SCORE Liga 4 Maramureș – Etapa 8

          SERIA SUD Duminică 13 octombrie 2019 ora 15.00 FC Suciu de Sus – AS Nistru   4-2 (1-1) Teren: Suciu de Sus Arbitri: Florin Mihali Marius Maghear Răzvan Dorca Observator: Carol Sereș Juniori: 1-5 CS Fărcașa – Unirea Șișești   1-1 (1-0) Teren: Tămaia Arbitri: Andrei Pop Ionuț Sava V. Vinț Observator: Gheorghe Bărbuș Juniori: 13-0 Bradul Groșii Țibleșului – Progresul Dumbrăvița   1-3 (1-1) Teren: Groșii Țibleșului Arbitri: Răzvan Necrici Ionuț Husti Daniel Balaj Observator: Ioan Onciu Juniori: 3-4 Rapid Satu Nou de Sus – Progresul Șomcuta Mare   1-7 (1-2) Teren: Satu Nou de Sus Arbitri: Cristian Codrea Răzvan Soponar Paul Lodină Observator: Constantin Limban Juniori: 0-14 SERIA NORD Duminică 13 octombrie 2019, ora 15.00 Bradul Vișeu de Sus – Foresta Câmpulung la Tisa    Teren: Vișeu

LIVE SCORE Liga 4 Maramureș – Etapa 8

          LIGA 4 MARAMUREȘ - ETAPA 8 SERIA SUD: Sâmbătă 12 octombrie 2019, ora 15.00    CS Seini – Lăpușul Tg. Lăpuș   1-4 (0-4)  Teren: Seini Arbitri: M. Tinis Cristian Mureșan P. Ilieș Observator: Zamfir Mesaroș Juniori: 3-3 Minerul Baia Sprie – Carmen Satulung   3-0 (1-0) Teren: Baia Sprie Arbitri: Marius Bărbuș Ioan Anișoreac Gabriel Pante Observator: Ioan Pop Juniori: 2-0 SERIA NORD Sâmbătă 12 octombrie 2019 ORA 15.00 Avântul Bârsana – Salina Ocna Șugatag   5-0 (3-0) Teren: Bârsana Arbitri: Răzvan Necrici Vlad Parge Paul Bujor Observator: Mihai Mihalca Juniori: 2-1

Liga 4 Maramureș, Etapa 8 – Program, arbitri și observatori

          LIGA 4 MARAMUREȘ - ETAPA 8 SERIA SUD: Sâmbătă 12 octombrie 2019, ora 15.00 CS Seini - Lăpușul Tg. Lăpuș Teren: Seini Arbitri: M. Tinis Cristian Mureșan P. Ilieș Observator: Zamfir Mesaroș Minerul Baia Sprie - Carmen Satulung Teren: Baia Sprie Arbitri: Marius Bărbuș Ioan Anișoreac Gabriel Pante Observator: Ioan Pop Duminică 13 octombrie 2019, ora 15.00 FC Suciu de Sus - AS Nistru Teren: Suciu de Sus Arbitri: Florin Mihali Marius Maghear Răzvan Dorca Observator: Carol Sereș CS Fărcașa - Unirea Șișești Teren: Tămaia Arbitri: Andrei Pop Ionuț Sava V. Vinț Observator: Gheorghe Bărbuș Bradul Groșii Țibleșului - Progresul Dumbrăvița Teren: Groșii Țibleșului Arbitri: Răzvan Necrici Ionuț Husti Daniel Balaj Observator: Ioan Onciu Rapid Satu Nou de Sus - Progresul Șomcuta Mare Teren: satu

Liga 5 Maramureș, Etapa 8 – Program, arbitri și observatori

          LIGA 5 MARAMUREȘ - etapa 8 Sâmbătă 12 octombrie 2019, ora 15.00 ACS Satu Nou de Jos - AS Mireșu Mare Teren: Satu Nou de jos Arbitri: Norbert Kemeneș Gavril Sitar Ștefan Mezei Observator: Cristian Săsăran Duminică 13 octombrie 2019, ora 15.00 Viitorul Gârdani - Măgura Coaș Teren: Gârdani Arbitri: Bogdan Mureșan Ioan Pop G. Dochița Observator: Ioan Bartha Unirea Săsar - Gloria Chechiș Teren: Săsar Arbitri: Alin Tincu C. Pintea D. Lung Observator: Vasile Pintean Speranța Fersig - Fulgerul Lăschia Teren: Fersig Arbitri: Cristian Gheighiș Viorel Zete Alex Vascul Observator: Florin Gherghel Cetate Remetea Chiorului - Faurul Făurești Teren: Remetea Chioarului Arbitri: Adrian Mariș S. Lucaciu Denis Mal Observator: Alexandru Bela Dinamic Groși - Gloria Culcea Teren: Groși Arbitri: M. Tinis Vlad Parge David

ATENȚIE! – La finele turului se schimbă legitimațiile de joc

          Tuturor jucătorilor din Liga 4 (seniori și juniori) și Liga 5 li se vor schimba carnetele de joc în pauza competițională dintre tur și retur. De asemenea, toate fotografiile jucătorilor legitimați vor fi actualizate.   Conform hotărârii Comitetului Executiv al Asociației Județene de Fotbal Maramureș (AJFMM) din data de 1 iulie 2019, se vor schimba toate legitimațiile și pozele din carnetele de joc pentru componenții echipelor de Liga 4 (seniori și juniori) și Liga 5. Această decizie a fost luată dat fiind că multe carnete sunt deteriorate, în unele cazuri nu mai există spații disponibile pentru vizele anuale și cele medicale și toate fotografiile

Jean Prunescu: „Nu sunt un jucător prea talentat, sunt un jucător care pune suflet!”

          Ioan R. Ster  Minaur Baia Mare a reușit să urce pe locul 4 în clasamentul seriei C5 din Liga 3, după victoria obținută pe teren propriu împotriva celor de la AFC Odorheiu Secuiesc 2-0 (1-0), și astăzi joacă o partidă extrem de dificilă, în deplasare la Sănătatea Cluj. Dacă atacanții băimăreni au rămas datori publicului băimărean, reușind să înscrie de doar 8 ori în 7 etape, să spunem că apărarea este punctul forte al echipei antrenate de Dorin Toma, Paul Ungureanu și Marius Marian. În centrul defesivei, Jean Prunescu a reușit să se impună în primul 11 băimărean, dând siguranță

Circa 200 de mingi ajung la echipele de copii și juniori

          Circa 200 de mingi ajung în aceste zile la echipele de copii și juniori înscrise în campionatele Under 15 Elite, Under 13 și Under 11 organizate de Asociația Județeană de Fotbal Maramureș în sezonul 2019/2020.    În baza parteneriatului dintre Consiliul Județean Maramureș și Asociația Județeană de Fotbal Maramureș, sunt distribuite mingi fiecărei echipe de copii și juniori care s-a înscris la startul campionatelor județene la categoriile Under 15 Elite, Under 13 și Under 11, sezonul 2019/2020.    Fiecare club a fost invitat să își trimită azi câte un reprezentant la sediul AJFMM, nu numai pentru a intra în posesia mingilor care vor fi folosite

Brian Lemac: „E frustrant pentru mine că abia acum am început să marchez!”

          Ioan R. Ster  Minaur Baia Mare a învins sâmbătă 5 octombrie 2019, AFC Odorheiu Secuiesc cu 2-0 (1-0), într-un meci contând pentru etapa 7 din Liga 3, C5, reușind să urce în clasament până pe locul 4. Echipa antrenată de Dorin Toma, Paul Ungureanu și Marius marian au avut un parcurs destul de oscilant, singura victorie în deplasare fiind cea de la Dej. Este foarte adevărat că, din cele 7 etape, băimăreni au disputat 4 meciuri în deplasare, și Minaur are cea mai bună apărare din campionat, dar la fel de adevărat este că atacanții au rămas datori echipei și

Top

baiamaresport.ro Web analytics