You are here
Home > Fotbal

Olimpiada Gimnaziilor – Școala 18 este campioana municipală

          Horia Buzașu  OLIMPIADA GIMNAZIILOR – FOTBAL– FETE – Etapa Municipală – 2019-2020   Grupa A Grupa B 1.       Școala18 1.      Școala12 2.      L.Penticostal 2.      Școala11 3.      Școala6 3.       L. P.S.        Grupa  A –  teren Scoala 3   Ora   Scor Etapa 1marti      3.12.2019 14.30 L.Penticostal-  Scoala6   0 - 1 Etapa 2 miercuri 4.12.2019 14.30 Scoala18        -   L.Penticostal 1 - 0 Etapa 3 joi         5.12.2019 14.30 Scoala6- Scoala18 0 - 1   Grupa B –  teren Scoala 3   Ora   Scor Etapa 1marti      3.12.2019 15.15 Scoala12      -      L.P.S     3 - 0 * Etapa 2   miercuri 4.12.2019 15.15 Scoala12       -      Scoala11 2 - 3 Etapa 3   joi         5.12.2019 15.15 Scoala11-      L.P.S. 3 - 0 *                                     * meciuri  câştigate prin neprezentarea adversarului      Clasament după faza grupelor GrupaA Grupa B 1.       Școala18                     6 p 1.      Școala11                    6 p 2.       Școala6                      3 p 2.      Școala12                    3 p 3.       L.Penticostal  0 p 3.      L.P.S  -neprezentare  

„David suntem alături de tine!”

          Ioan R. Ster  „David suntem alături de tine” - sub acest îndemn s-a desfășurat vineri 6 decembrie 2019, în Sala Polivalentă „Lascăr Pană” din Baia Mare un eveniment caritabil în beneficiul lui David Roth, elev al Scolii Gimnaziale „Dimitrie Cantemir”, în vârstă de doar 10 ani! Organizatorul manifestării a fost Fan Sport Baia Mare, o grupare care nu se află la prima tentativă de acest fel, dar prima de asemenea anvergură, a cărei scop a fost atins. Prin această acțiune s-au strâns 30.000 lei și 100 de euro, bani care i-au fost înmânați lui David, în speranța că îi vor

Meci caritabil: Fan Sport Baia Mare-Oficialități Maramureș

          Ioan R. Ster  Vineri 6 decembrie 2019, începând cu ora 15.00, Sala Polivalentă lascăr pană din Baia Mare va găzdui meciul caritabil de minifotbal dintre Fan Sport Baia Mare și Oficialități din Maramureș, desfășurat sub egida „Dăruind vei dobândi”! Încasările din bilete se vor duce în beneficiul lui David, în vârstă de doar 10 ani, elev la Școala Gimnazială „Dimitrie Cantemir”, care necesită mai multe intervenții chirurgicale. Sub conducerea inimosului Ștefan Reznek, fan Sport Baia Mare sare în ajutorul lui David prin organizarea acestui eveniment de excepție, unic în felul său, iubitorii fotbalului din Baia Mare având posibilitatea să vadă la

Olimpiada gimnaziilor – Școala 18 campioana pe Municipiu!

          Horia Buzașu  Olimpiada Gimnaziilor – fotbal băieți   2019-2020 -  Etapa Municipală – După 12 ani , Școala 18 este din nou campioană!  Pe terenul de la „ Anghel Saligni” , în 20 noiembrie 2019 s-a desfășurat finala ediției cu numărul 27 a Olimpiadei Gimnaziilor la fotbal. S-au aflat față în față echipele școlilor gimnaziale Nr.18 și Nr. 8 „Lucian Blaga” ,ambele cu câte trei finale la activ în această competiție.Dacă Șc.18 a reușit să câștige în 2004 (cu Șc.3) și în 2007( chiar în fața școlii nr.8) , aceasta din urmă a pierdut toate cele trei finale diputate în 2005 , 2007

LIVE SCORE Liga 4 Maramureș – Etapa 13 (SERIA SUD) și Etapa 12 (SERIA NORD), ora 14.00

          LIGA 4 MARAMUREȘ SERIA SUD - ETAPA 13 Duminică 10 noiembrie 2019, ora 14.00 Unirea Șișești - Carmen Satulung 12-1 (6-0) Arbitri: Ioan Anișoreac - Alin Tincu - Adrian Mariș Observator: Ioan Hotico Juniori: 2-2 AS Nistru - Minerul Baia Sprie  3-3 Arbitri: M. Tiniș - P. Ilieș - Raul Pteanc Observator: Cristian Bogdan Juniori:  Viitorul Ulmeni - Rapid Satu Nou de Sus 6-5 (1-2) Arbitri: Mario Bela - Ionuț Husti - Stelian Homorodan Observator: Ioan Marchiș Juniori: 8-1  FC Suciu de Sus - CS Seini  Arbitri: Attila Antala - Vlad Parge - David Cot Observator: Ioan Dragoș Juniori: SERIA NORD - ETAPA 12 Duminică 10 noiembrie 2019, ora 14.00  Metalul Bogdan Vodă - CSM Sighetu Marmației  Arbitri: Cristian Codrea - V.

LIVE SCORE Liga 4 Maramureș – Etapa 13 (SERIA SUD) și Etapa 12 (SERIA NORD), ora 14.00

          LIGA 4 MARAMUREȘ SERIA SUD - ETAPA 13 Sâmbătă 9 noiembrie 2019, ora 14.00 Progresul Dumbrăvița - Progresul Șomcuta Mare 1-3 (1-0) Arbitri: Cristian Codrea - Radu Balmoș - Daniel Lar Observator: Mircea Mare Juniori: 4-3 CS Fărcașa - Bradul Groșii Țibleșului 7-2 (3-0) Arbitri: Norbert Kemeneș - Ionuț Husti - Gheorghe Tarba Observator: Mihai Mihalca Juniori: 1-2 SERIA NORD - ETAPA 12 Sâmbătă 9 moiembrie 2019, ora 14.00 Avântul Bârsana - Bradul Vișeu de Sus 1-3 (1-0) Arbitri: Marius Bărbuș - Ionuț Sava - Vasile Mariș Observator: Florin Gherghel Juniori: 9-0 Zorile Moisei - Recolta Săliștea de Sus 2-2 (1-0) Arbitri: Răzvan Necrici - Ștefan Mezei - C. Erdei Observator: Ioan Onciu Juniori: 11-1  

Liga 5 Maramureș Etapa 12 – Program, arbitri și observatori

          LIGA 5 MARAMUREȘ - ETAPA 12 Sâmbătă 9 noiembrie 2019, ora 14.00 ACS Satu Nou de Jos - Dinamic Groși Teren: satu Nou de Jos Arbitri: Andrei Pop Alex Copos D. Lung Observator: Traian Marchiș Duminică 10 noiembrie 2019, ora 14.00 PHP Iadăra - Gloria Sălsig Teren: Iadăra Arbitri: Norbert Kemeneș Ștefan Mezei Ioan Pop Observator: Constantin Limban Viitorul Gârdani - Viitorul Copalnic Mănăștur Teren: Gârdani Arbitri: Daniel Lar Radu Despa Gabriel Pante Observator: Ioan Bartha Unirea Săsar - Gloria Culcea Teren: Săsar Arbitri: Vlad Mare Răzvan Soponar Șerban Buie Observator: Francisc Lukacs Speranța Fersig - Speranța Cernești Teren: Fersig Arbitri: Paul Bode Dorel Lazin Alexandru Oșan Observator: Edmond Necula Cetate Remetea Chioarului - AS Mireșu Mare Teren: Remetea Chioarului Arbitri: Bogdan Mureșan Andreea Mărieș

Liga 4 Maramureș SERIA NORD Etapa 12 – Program, arbitri și observatori

          LIGA 4 MARAMUREȘ - SERIA NORD ETAPA 12 Sâmbătă 9 noiembrie 2019, ora 14.00 Avântul Bârsana - Bradul Vișeu de Sus Teren: Bârsana Arbitri: Marius Bărbuș Ionuț Sava Vasile Mariș Observator: Florin Gherghel Zorile Moisei - Recolta Săliștea de Sus Teren: Moisei Arbitri: Răzvan Necrici Ștefan Mezei C. Erdei Observator: Ioan Onciu Metalul Bogdan Vodă - CSM Sighetu Marmației Teren: Bogdan Vodă Arbitri: Cristian Codrea V. Vinț S. Lucaciu Observator: Dumitru Stan AS Remeți - CSO Borșa Teren: Remeți Arbitri: Cristian Gheighiș Denis Donca G. Dochita Observator: Cristian Săsăran Salina Ocna Șugatag - Iza Dragomirești Teren: Ocna Șugatag Arbitri: Florin Mihali Ionuț Sava Viorel Zete Observator: Gheorghe Bărbuș

Liga 4 Maramureș SERIA SUD, Etapa 13 – Program, arbitri și observatori

          LIGA 4 MARAMUREȘ - SERIA SUD ETAPA 13 Sâmbătă 9 noiembrie 2019, ora 14.00 Progresul Dumbrăvița - Progresul Șomcuta Mare Teren: Dumbrăvița Arbitri: Cristian Codrea Radu Balmoș Daniel Lar Observator: Mircea Mare CS Fărcașa - Bradul Groșii Țibleșului Teren: Tămaia Arbitri: Norbert Kemeneș Ionuț Husti Gheorghe Tarba Observator: Mihai Mihalca Duminică 10 noiembrie 2019, ora 14.00 Unirea Șișești - Carmen Satulung Teren: Șișești Arbitri: Ioan Anișoreac Alin Tincu Adrian Mariș Observator: Ioan Hotico AS Nistru - Minerul Baia Sprie Teren: Nistru Arbitri: M. Tiniș P. Ilieș Raul Pteanc Observator: Cristian Bogdan Viitorul Ulmeni - Rapid Satu Nou de Sus Teren: Ulmeni Arbitri: Mario Bela Ionuț Husti Stelian Homorodan Observator: Ioan Marchiș FC Suciu de Sus - CS Seini Teren: Suciu de Sus Arbitri: Attila Antal Vlad

LIVE SCORE Liga 4 Maramureș – Etapa 11 (SERIA NORD) și Etapa 12 (SERIA SUD) de la ora 14.00

          LIGA 4 MARAMUREȘ - ETAPA 12 SERIA SUD Duminică 3 noiembrie 2019, ora 14.00 Bradul Groșii Țibleșului - FC Suciu de Sus  1-3 (1-0) Teren: Groșii Țibleșului Arbitri: M. Tiniș Ștefan Mezei Răzvan Dorca Observator: Zamfir Mesaroș Juniori: 1-3 Carmen Satulung - Progresul Dumbrăvița  0-5 (0-2) Teren: Satulung Arbitri: Dorel Lazin Bogdan Mircea Paul Bode Observator: Csaba Mezei Juniori: 1-9 Progresul Șomcuta Mare - Lăpușul Tg. Lăpuș  4-0 (2-0) 2 penalty-uri ratate de Lăpușul Teren: Șomcuta Mare Arbitri: Marius Bărbuș Daniel Lar Cristian Mureșan Observator: Constantin Limban Juniori: 2-3 CS Fărcașa     STĂ LIGA 4 MARAMUREȘ - ETAPA 11 SERIA NORD Duminică 3 noiembrie, ora 14.00  Foresta Câmpulung la Tisa - CSM Sighetu Marmației   0-11 (0-3) Teren: Câmpulung la Tisa Arbitri: Vlad Mare Teo Lauran

Top