You are here
Home > 2019 > septembrie

Liga 4 Maramureș, Etapa 6 – Rezultate și clasamente

          LIGA 4 MARAMUREȘ - ETAPA 6 SERIA SUD Rapid Satu Nou de Sus - Minerul Baia Sprie   2-1 FC Suciu de Sus - Progresul Dumbrăvița   0-2 CS Fărcașa - Lăpușul Tg. Lăpuș   0-3 Viitorul Ulmeni - Unirea Șișești   4-2 Bradul Groșii Țibleșului - Progresul Șomcuta Mare   2-8 CS Seini - Carmen Satulung   3-1 AS Nistru     STĂ CLASAMENT: 1 Progresul Șomcuta Mare 6 6 0 0 30 6 18p 2 Lăpușul Tg. Lăpuș 6 6 0 0 18 5 18p 3 Minerul Baia Sprie 6 4 1 1 17 9 13p 4 CS Seini 5 4 0 1 10 6 12p 5 Rapid Satu Nou de Sus 5 4 0 1 11 8 12p 6 Progresul Dumbrăvița 5 3 1 1 15 9 10p 7 Viitorul Ulmeni 6 2 0 4 13 16 6p 8 Unirea Șișești 5 1 1 3 15 18 4p 9 Bradul Groșii Țibleșului 5 1 1 3 8 15 4p 10 FC Suciu de Sus 6 1 0 5 8 15 3p 11 CS Fărcașa 6 1 0 5 8 15 3p 12 Carmen Satulung 6 0 1 5 11 21 1p 13 AS Nistru 5 0 1 4 7 28 1p SERIA NORD: Zorile Moisei - Foresta Câmpulung la Tisa   11-0 Recolta Săliștea de Sus - CSM Sighetu Marmației   2-2 Bradul Vișeu de Sus - CSO Borșa   3-0 Salina Ocna Șugatag - AS Remeți   1-0 Avântul

Liga 5 Maramureș, Etapa 6 – Rezultate și clasament

          LIGA 5 MARAMUREȘ - ETAPA 6 ACS Satu Nou de Jos - Gloria Chechiș   0-4  Viitorul Gârdani - Fulgerul Lăschia   1-3 Unirea Săsar - Faurul Făurești   6-0 Speranța Fersig - Cetate Remetea Chioarului   1-2 PHP Iadăra - Gloria Culcea   4-0 Gloria Sălsig - Măgura Coaș   2-1 Dinamic Groși - AS Mireșu Mare   3-5 Viitorul Copalnic Mănăștur - Speranța Cernești   1-10 CLASAMENT: 1 Gloria Sălsig 6 6 0 0 31 5 18p 2 PHP Iadăra 6 4 2 0 21 5 14p 3 Unirea Săsar 6 4 0 2 31 9 12p 4 ACS Satu Nou de Jos 6 4 0 2 19 12 12p 5 Cetate Remetea Chioarului 6 4 0 2 15 14 12p 6 Gloria Culcea 6 3 2 1 29 17 11p 7 AS Mireșu Mare 6 3 2 1 22 11 11p 8 Măgura Coaș 6 3 1 2 12 11 10p 9 Dinamic Groși 6 3 0 3 19 16 9p 10 Gloria Chechiș 6 3 0 3 12 24 9p 11 Viitorul Gârdani 6 2 1 3 11 14 7p 12 Fulgerul Lăschia 6 2 0 4 12 22 6p 13 Speranța Cernești 6 1 0 5 19 25 3p 14 Faurul Făurești 6 1 0 5 10 23 3p 15 Viitorul Copalnic Mănăștur 6 1 0 5 10 29 3p 16 Speranța Fersig 6 0 0 6 4 40 0p

LIVE SCORE Liga 4 Maramureș – Etapa 6

          Liga 4 Maramureș - Etapa 6 SERIA SUD CS Fărcașa - Lăpușul Tg. Lăpuș  0-3 (0-1)   Teren: Fărcașa Arbitri: Norbert Kemeneș Vlad Parge Radu Balmoș Observator: Carol Sereș Juniori: 1-4 Viitorul Ulmeni - Unirea Șișești  4-2 (1-1) Teren: Ulmeni Arbitri: Mario Bela Răzvan Dorca Mircea Bogdan Observator: Ioan Bartha Juniori: 0-1 Bradul Groșii Țibleșului - Progresul Șomcuta Mare  2-8 (1-6) Teren: Groșii Țibleșului Arbitri: Vlad Mare P. Ilieș C. Pintea Observator: Cristian Săsăran Juniori: 2-3 CS Seini - Carmen Satulung  3-1 (1-0) Teren: Seini Arbitri: Marius Bărbuș Ionuț Sava Cristian Gheighiș Observator: Train Marchiș Juniori: 9-3 SERIA NORD Zorile Moisei - Foresta Câmpulung la Tisa  11-0 (4-0) Teren: Moisei Arbitri: Mihai Pașca D. Lung Raluca Pteanc Observator: Gheorghe Bărbuș Juniori:  Recolta Săliștea de Sus - CSM Sighetu Marmației  2-2 (2-0) Teren:

Sport Team învinge Independența și așteaptă Frontiera Curtici

Ioan Marchiș  Fotbal - old boys Sport Team Baia Mare-Old boys A. S. Independența Baia Mare 7-2(3-1) Meciul s-a disputat pe terenul din Satu Nou de Sus, vineri 27.09.2019, fiind revanșa la cel din 12.04.2019, când cei de la Sport Team s-au impus cu 4-1. Prima repriză a fost echilibrată, ambele echipe au irosit mai multe ocazii de a marca. Scorul este deschis de cei de la Sport Team,(min. 18), prin Ciprian Coste, care șutează de la marginea careului de 16 m., printre apărătorii echipei gazdă. În min 32, gazdele majorează scorul la 2-0, autor Rareș Pop-Popescu.Acesta driblează trei apărători în interiorul suprafeței de pedeapsă, și

Politehnica Aqua Carpatica Iași surprinde și favorizează Aradul în lupta pentru medalii

      În runda a VII-a a Campionatului Național de Șah pe echipe masculin (Superliga) s-a disputat meciul dintre Politehnica Aqua Carpatica Iași și Vados Arad care dupa doar 20 de minute s-a terminat la egalitate 3-3 surprinzând pe iubitorii șahului care se asteptau la o luptă cinstită și corectă ! Politehnica Aqua Carpatica Iași fiind cea mai puternică echipă din campionat a favorizat prin acest rezultat echipa Aradului în lupta pentru medalii ! Reamintim că, în perioada 20-30 septembrie, în staţiunea Mamaia, se desfăşoară Campionatele Naţio­nale de şah pe echipe, seniori, Superliga ediţia 2019, la care participă cele mai bune echipe din România. Printre

Campioana revine în fotoliul de lider

Alin Boțioc  Campioana României revine în fotoliul de lider Cu trei victorii din tot atâtea meciuri jucate în actuala ediție de campionat zimbrii aveau să evolueze în prima deplasare stagională pe malul Someșului pe terenul Clubului Sportiv Universitatea Cluj (o formație de mijlocul clasamentului). Privind spre palmaresul meciurilor jucate în ultimele opt sezoane (din 2011 de la apariția SuperLigii de Rugby), zimbrii cu 16 victorii din tot atâtea meciuri jucate dar și cu un punctaveraj de 762 de puncte marcate la 150 primite, era cât se poate de clar că obiectivul băieților noștri era obținerea victoriei cu punct bonus ofensiv, succes ce

Liga 5 Maramureș, Etapa 6 – Program, arbitri și oservatori

          Liga 5 Maramureș - Etapa 6  oara 17.00 Viitorul Gârdani - Fulgerul Lăschia  Teren: Gârdani Arbitri: M. Tiniș Paul Bujor S. Lucaciu Observator: Csaba Mezei Unirea Săsar - Faurul Făurești Teren. Săsar Arbitri: Dinu Cociș Radu Despa Șerban Buie Observator: Gheorghe Bujor Speranța Fersig - Cetate Remetea Chioarului Teren: Fersig Arbitri: Florin Mihali Raul Pteanc G. Dochița Observator: Vasile Oșan PHP Iadăra - Gloria Culcea Teren: Iadăra Arbitri: Cristian Codrea Răzvan Soponar Andreea Mărieș Observator:Francisc Lukacs Gloria Sălsig - Măgura Coaș Teren: Săslsig Arbitri: Andrei Pop Cristian Lucaci Gabriel Pante Observator: Mircea Mare Dinamic Groși - AS Mireșu Mare Teren: Groși Arbitri: Bogdan Mureșan Marius Maghear Denis Donca Observator: Attila Molnar Viitorul Copalnic Mănăștur - Speranța Cernești Teren: Coplanic Mănăștur Arbitri: Dorel Lazin Cristian Radu Paul Bode Observator:

LIVE SCORE Liga 4 Maramureș – Etapa 6 ora 16.00

          Liga 4 Maramureș - Etapa 6 SERIA SUD Sâmbătă 28 septembrie 2019, ora 16.00 FC Suciu de Sus - Progresul Dumbrăvița   0-2 (0-1) Final Teren: Suciu de Sus Arbitri: Attila Antal Teo Lauran S. Grad Observator: Vasile Pintean Juniori: 1-8 Rapid Satu Nou de Sus - Minerul Baia Sprie  2-1 (0-1) FINAL   ora 12.00 Teren: Satu Nou de Sus Arbitri: Cristian Codrea Paul Lodină C. Erdei Observator: Zamfir Mesaroș  

Liga 4 Maramureș, Etapa 5 – Rezultate și clasament

          Liga 4 Maramureș - Etapa 5 SERIA SUD: Lăpușul Tg. Lăpuș – FC Suciu de Sus   2-0 (1-0) Minerul Baia Sprie – CS Seini   4-0 (3-0) Carmen Satulung – Bradul Groșii Țibleșului   2-4 (2-2) Progresul Șomcuta Mare – CS Fărcașa   5-2 (2-2) Progresul Dumbăvița – Viitorul Ulmeni   2-1 (0-1) Unirea Șișești – AS Nistru   8-3 (1-2) Rapid Satu Nou de Sus     STĂ CLASAMENT: 1 Progresul Șomcuta Mare 5 5 0 0 22 4 15p 2 Lăpușul Tg. Lăpuș 5 5 0 0 15 5 15p 3 Minerul Baia Sprie 5 4 1 0 16 7 13p 4 Rapid Satu Nou de Sus 4 3 0 1 9 7 9p 5 CS Seini 4 4 0 1 7 5 9p 6 Progresul Dumbrăvița 4 2 1 1 13 9 7p 7 Unirea Șișești 4 1 1 2 13 14 4p 8 Bradul Groșii Țibleșului 4 1 1 2 5 7 4p 9 CS Fărcașa 5 1 0 4 8 12 3p 10 Viitorul Ulmeni 5 1 0 4 9 14 3p 11 FC Suciu de Sus 5 1 0 4 8 13 3p 12 Carmen Satulung 5 0 1 4 10 18 1p 13 AS Nistru 5 0 1 4 7 28 1p SERIA NORD: CSM Sighetu Marmației – Zorile Moisei   1-1 (0-1) Foresta Câmpulung la Tisa – Avântul Bârsana   1-10 (1-8) CSO Borșa – Recolta Săliștea de Sus 0-1 (0-0) Iza

Campionatul Balcanic Masters 2019 – 12 medalii de aur pentru atleții băimăreni

Ioan R. Ster        În perioada 19-22 septembrie 2019, pe Stadionul „Iolanda Balaș Soter”, s-a desfășurat Campionat Balcanic Masters 2019, competiție destinată atleților vetereni. La competițe au luat parte peste 1000 de concurenți din mai multe țări europene, chiar și din afara Balcanilor. Important este că Baia Mare și Maramureșul au avut reprezentanți care au făcut cinste României cucerind, nu mai puțin decât 12 medalii de aur. Feminin: Maria Șter (F65) - locul 1 la 400 m (1:44:04), locul 1 la 5.000 m (28:35:39), locul 1 la 1.500 m (7:44.42); Delia Sabadâș (F50): -  locul 1 cu ștafeta 4x400m (Militaru, Sabadîș, Ancateu, Pochea) –

Top