You are here
Home > Fotbal > Minaur Baia Mare va juca la Turda în prima etapă, Recea va juca acasă cu Metalurgistul Cugir! Derby-ul Minaur-Recea pe 31 august în etapa 2!

Minaur Baia Mare va juca la Turda în prima etapă, Recea va juca acasă cu Metalurgistul Cugir! Derby-ul Minaur-Recea pe 31 august în etapa 2!

Ioan R. Ster 

La sediul Federației Române de Fotbal s-a tras la sorți Programul meciurilor din Liga 3, seria 5, serie din care fac parte Minaur Baia mare și ACS Fotbal Comuna Recea. Nici una dintre echipe nu a avut reprezentant la tragerea la sorți, dar Minaur Baia Mare a avut o solicitare de a juca în deplasare prima etapă, Alexandra a extras numărul 10 pentru echipa lui Dorin Toma, Vlad Ungureanu și Marius Marian. Astfel că, în prima etapă Minaur Baia Mare va juca la Turda în compania echipei Sticla Arieșul Turda, iar ACS Fotbal Comuna Recea va juca primul meci pe terenul de la Recea împotriva echipei Metalurgistul Cugir, o reeditare a celebrului meci de Cupa României în care maramureșenii au pierdut la masa verde meciul, deși pe teren scorul a fost 9-0!!!

Derby-ul maramureșean dintre Minaur Baia Mare și ACS Fotbal Comuna Recea se va desfășura chiar în etapa 2, pe Stadionul Municipal „Viorel Mateianu”! Dar iată Programul complet al turului:

Etapa 1 – 24 august 2019
SCM ZALĂU – FC UNIREA DEJ
CS VIITORUL ȘELIMBĂR – AFC UNIREA 1924
ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA – CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA
CSM AVÂNTUL REGHIN – AFC ODORHEIU SECUIESC
CSC SÂNMARTIN – CS LUCEAFĂRUL ORADEA
FC CFR 1907 CLUJ SA 2 – ACS INDUSTRIA GALDA
ACS STICLA ARIEȘUL TURDA – CS MINAUR BAIA MARE
ACS FOTBAL COMUNA RECEA – AFC METALURGISTUL CUGIR 1939
Etapa 2 – 31 august 2019
FC UNIREA DEJ – AFC METALURGISTUL CUGIR 1939
CS MINAUR BAIA MARE – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
ACS INDUSTRIA GALDA – ACS STICLA ARIEȘUL TURDA
CS LUCEAFĂRUL ORADEA – FC CFR 1907 CLUJ SA 2
AFC ODORHEIU SECUIESC – CSC SÂNMARTIN
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA – CSM AVÂNTUL REGHIN
AFC UNIREA 1924 – ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA
SCM ZALĂU – CS VIITORUL ȘELIMBĂR
Etapa 3 – 7 septembrie 2019
CS VIITORUL ȘELIMBĂR – FC UNIREA DEJ
ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA – SCM ZALĂU
CSM AVÂNTUL REGHIN – AFC UNIREA 1924
CSC SÂNMARTIN – CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA
FC CFR 1907 CLUJ SA 2 – AFC ODORHEIU SECUIESC
ACS STICLA ARIEȘUL TURDA – CS LUCEAFĂRUL ORADEA
ACS FOTBAL COMUNA RECEA – ACS INDUSTRIA GALDA
AFC METALURGISTUL CUGIR 1939 – CS MINAUR BAIA MARE
Etapa 4 – 14 septembrie 2019
FC UNIREA DEJ – CS MINAUR BAIA MARE
ACS INDUSTRIA GALDA – AFC METALURGISTUL CUGIR 1939
CS LUCEAFĂRUL ORADEA – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
AFC ODORHEIU SECUIESC – ACS STICLA ARIEȘUL TURDA
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA – FC CFR 1907 CLUJ SA 2
AFC UNIREA 1924 – CSC SÂNMARTIN
SCM ZALĂU – CSM AVÂNTUL REGHIN
CS VIITORUL ȘELIMBĂR – ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA
Etapa 5 – 21 septembrie 2019
ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA – FC UNIREA DEJ
CSM AVÂNTUL REGHIN – CS VIITORUL ȘELIMBĂR
CSC SÂNMARTIN – SCM ZALĂU
FC CFR 1907 CLUJ SA 2 – AFC UNIREA 1924
ACS STICLA ARIEȘUL TURDA – CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA
ACS FOTBAL COMUNA RECEA – AFC ODORHEIU SECUIESC
AFC METALURGISTUL CUGIR 1939 – CS LUCEAFĂRUL ORADEA
CS MINAUR BAIA MARE – ACS INDUSTRIA GALDA
Etapa 6 – 28 septembrie 2019
FC UNIREA DEJ – ACS INDUSTRIA GALDA
CS LUCEAFĂRUL ORADEA – CS MINAUR BAIA MARE
AFC ODORHEIU SECUIESC – AFC METALURGISTUL CUGIR 1939
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
AFC UNIREA 1924 – ACS STICLA ARIEȘUL TURDA
SCM ZALĂU – FC CFR 1907 CLUJ SA 2
CS VIITORUL ȘELIMBĂR – CSC SÂNMARTIN
ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA – CSM AVÂNTUL REGHIN
Etapa 7 – 5 octombrie 2019
CSM AVÂNTUL REGHIN – FC UNIREA DEJ
CSC SÂNMARTIN – ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA
FC CFR 1907 CLUJ SA 2 – CS VIITORUL ȘELIMBĂR
ACS STICLA ARIEȘUL TURDA – SCM ZALĂU
ACS FOTBAL COMUNA RECEA – AFC UNIREA 1924
AFC METALURGISTUL CUGIR 1939 – CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA
CS MINAUR BAIA MARE – AFC ODORHEIU SECUIESC
ACS INDUSTRIA GALDA – CS LUCEAFĂRUL ORADEA
Etapa 8 – 12 octombrie 2019
FC UNIREA DEJ – CS LUCEAFĂRUL ORADEA
AFC ODORHEIU SECUIESC – ACS INDUSTRIA GALDA
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA – CS MINAUR BAIA MARE
AFC UNIREA 1924 – AFC METALURGISTUL CUGIR 1939
SCM ZALĂU – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
CS VIITORUL ȘELIMBĂR – ACS STICLA ARIEȘUL TURDA
ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA – FC CFR 1907 CLUJ SA 2
CSM AVÂNTUL REGHIN – CSC SÂNMARTIN
Etapa 9 – 19 octombrie 2019
CSC SÂNMARTIN – FC UNIREA DEJ
FC CFR 1907 CLUJ SA 2 – CSM AVÂNTUL REGHIN
ACS STICLA ARIEȘUL TURDA – ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA
ACS FOTBAL COMUNA RECEA – CS VIITORUL ȘELIMBĂR
AFC METALURGISTUL CUGIR 1939 – SCM ZALĂU
CS MINAUR BAIA MARE – AFC UNIREA 1924
ACS INDUSTRIA GALDA – CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA
CS LUCEAFĂRUL ORADEA – AFC ODORHEIU SECUIESC
Etapa 10 – 26 octombrie 2019
FC UNIREA DEJ – AFC ODORHEIU SECUIESC
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA – CS LUCEAFĂRUL ORADEA
AFC UNIREA 1924 – ACS INDUSTRIA GALDA
SCM ZALĂU – CS MINAUR BAIA MARE
CS VIITORUL ȘELIMBĂR – AFC METALURGISTUL CUGIR 1939
ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
CSM AVÂNTUL REGHIN – ACS STICLA ARIEȘUL TURDA
CSC SÂNMARTIN – FC CFR 1907 CLUJ SA 2
Etapa 11 – 2 noiembrie 2019
FC CFR 1907 CLUJ SA 2 – FC UNIREA DEJ
ACS STICLA ARIEȘUL TURDA – CSC SÂNMARTIN
ACS FOTBAL COMUNA RECEA – CSM AVÂNTUL REGHIN
AFC METALURGISTUL CUGIR 1939 – ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA
CS MINAUR BAIA MARE – CS VIITORUL ȘELIMBĂR
ACS INDUSTRIA GALDA – SCM ZALĂU
CS LUCEAFĂRUL ORADEA – AFC UNIREA 1924
AFC ODORHEIU SECUIESC – CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA
Etapa 12 – 9 noiembrie 2019
FC UNIREA DEJ – CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA
AFC UNIREA 1924 – AFC ODORHEIU SECUIESC
SCM ZALĂU – CS LUCEAFĂRUL ORADEA
CS VIITORUL ȘELIMBĂR – ACS INDUSTRIA GALDA
ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA – CS MINAUR BAIA MARE
CSM AVÂNTUL REGHIN – AFC METALURGISTUL CUGIR 1939
CSC SÂNMARTIN – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
FC CFR 1907 CLUJ SA 2 – ACS STICLA ARIEȘUL TURDA
Etapa 13 – 16 noiembrie 2019
ACS STICLA ARIEȘUL TURDA – FC UNIREA DEJ
ACS FOTBAL COMUNA RECEA – FC CFR 1907 CLUJ SA 2
AFC METALURGISTUL CUGIR 1939 – CSC SÂNMARTIN
CS MINAUR BAIA MARE – CSM AVÂNTUL REGHIN
ACS INDUSTRIA GALDA – ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA
CS LUCEAFĂRUL ORADEA – CS VIITORUL ȘELIMBĂR
AFC ODORHEIU SECUIESC – SCM ZALĂU
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA – AFC UNIREA 1924
Etapa 14 – 23 noiembrie 2019
FC UNIREA DEJ – AFC UNIREA 1924
SCM ZALĂU – CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA
CS VIITORUL ȘELIMBĂR – AFC ODORHEIU SECUIESC
ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA – CS LUCEAFĂRUL ORADEA
CSM AVÂNTUL REGHIN – ACS INDUSTRIA GALDA
CSC SÂNMARTIN – CS MINAUR BAIA MARE
FC CFR 1907 CLUJ SA 2 – AFC METALURGISTUL CUGIR 1939
ACS STICLA ARIEȘUL TURDA – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
Etapa 15 – 30 noiembrie 2019
ACS FOTBAL COMUNA RECEA – FC UNIREA DEJ
AFC METALURGISTUL CUGIR 1939 – ACS STICLA ARIEȘUL TURDA
CS MINAUR BAIA MARE – FC CFR 1907 CLUJ SA 2
ACS INDUSTRIA GALDA – CSC SÂNMARTIN
CS LUCEAFĂRUL ORADEA – CSM AVÂNTUL REGHIN
AFC ODORHEIU SECUIESC – ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA – CS VIITORUL ȘELIMBĂR

AFC UNIREA 1924 – SCM ZALĂU

Sursa : http://www.frf.ro 

 

Lasă un răspuns

Top

baiamaresport.ro Web analytics