You are here
Home > 2019 > octombrie (Page 2)

Sport Team învinge ASCO cu 4-2 în meciul revanșă

          Ioan Marchiș  Fotbal old boys, meci revanșă. Sport Team Baia MARE-ASCO CF Baia Mare 4-2(4-1) Meciul s-a desfășurat joi 17.10.2019, pe terenul din Satu Nou de Sus și a fost revanșa la cel disputat între cele două echipe, în 13.09.2019, când cei de la ASCO au învins cu 4-3. De data aceasta, cei care au controlat jocul în special în prima repriză, au fost cei de la Sport Team, care deschid scorul în min. 8, prin Bogdan Bîrle, iar în min. 20, îl majorează prin Sergiu Fagi, în urma unei lovituri dela 11 m.(2-0) În min 25, cei de la ASCO, reduc din handicap,

LIVE SCORE – Liga 4 Maramureș, ora 15.00

          LIGA 4 MARAMUREȘ – ETAPA 9 SERIA SUD Sâmbătă 19.10.2019, ora 15.00 Lăpușul Tg. Lăpuș – Rapid Satu Nou de Sus   7-1 (4-1) Teren: Tg. Lăpuș Arbiri: Marius Bărbuș Ionuț Sava Ștefan mezei Observator: Cristian Bogdan Juniori: 18-0 AS Nistru – CS Fărcașa   0-3 Teren: Tăuții Măgherăuș Arbitri: Norbert Kemeneș Răzvan Dorca C. Pintea Observator: Ciprian Sima Juniori: 6-4 SERIA NORD Sâmbătă 19 0ctombrie 2019, ora 15.00 CSM Sighetu Marmației – CSO Borșa   9-0 (6-0) Teren: Solovan Sighetu Marmației Arbitri: Radu Balmoș Paul Lodină Alex Copos Observator:Florin Gherghel Juniori: 8-1

Liga 4 Maramureș, Etapa 9 – Program, arbitri și observatori

          LIGA 4 MARAMUREȘ - ETAPA 9 SERIA SUD Sâmbătă 19.10.2019, ora 15.00 Lăpușul Tg. Lăpuș - Rapid Satu Nou de Sus Teren: Tg. Lăpuș Arbiri: Marius Bărbuș Ionuț Sava Ștefan mezei Observator: Cristian Bogdan AS Nistru - CS Fărcașa Teren: Tăuții Măgherăuș Arbitri: Norbert Kemeneș Răzvan Dorca C. Pintea Observator: Ciprian Sima Duminică 20 octombrie 2019, ora 15.00 Progresul Șomcuta Mare - Minerul Baia Sprie Teren: Tg. Lăpuș Arbitri:  Vlad Mare Cristian Mureșan D. Lung Observator: Vasile Oșan Progresul Dumbrăvița - CS Seini Teren: Dumbrăvița Arbitri: Norbert Kemeneș Radu Despa Bogdan Mircea Observator: Ioan Hotico Unirea Șișești - Bradul Groșii Țibleșului Teren: Șișești Arbitri: Marius Bărbuș Ionuț Sava Vlad Parge Observator: Traian Marchiș Viitorul Ulmeni - FC Suciu de Sus Teren: Ulmeni Arbitri: Daniel Lar Gavril

Liga 5 Maramureș , Etapa 9 – Program arbitri și observatori

          LIHA 5 MARAMUREȘ - ETAPA 9 Duminică 20 octombrie 2019, ora 15.00 AS Mireșu Mare - Viitorul Gârdani Teren: Mireșu Mare Arbitri: Adrian Mariș Teo Lauran Gabriel Pante Observator: Constantin Limban Măgura Coaș - Unirea Săsar Teren: Coaș Arbitri:  Daniel Gheighiș Ștefan Mezei Andreea Mărieș Observator: Carol Sereș Gloria Chechiș - Speranța Fersig Teren: Chechiș Arbitri: C. Pintea G. Dochița Șerban Buie Observator: Gheorghe Bărbuș Fulgerul Lăschia - Cetate Remetea Chioarului Teren: Lăschia Arbitri: Paul Bode Dorel Lazin Cristian Radu Observator: Mihai Mihalca Faurul Făurești - PHP Iadăra Teren: Făurești Arbitri: Marius Maghear Raul Pteanc Observator: Dumitru Stan Speranța Cernești - ACS Satu Nou de Jos Teren: Cernești Arbitri: Mario Bela P. Ilieș Alex Vascul Observator: Ioan Onciu Gloria Culcea - Gloria Sălsig Teren: Culcea Arbitri: Bogdan Mureșan

ATENȚIE – Luni se distribuie echipamentul sportiv

          Luni, 21 octombrie, de la ora 12.00, în holul Palatului Administrativ din Baia Mare (Consiliul Judeţean Maramureş), va avea loc distribuirea echipamentului sportiv pentru echipele de Ligile 4 şi 5 în baza  proiectului "Dezvoltarea activităţii fotbalistice în judeţul Maramureş la nivel de copii, juniori şi seniori", realizat conform acordului de cooperare între Consiliul Judeţean Maramureş şi Asociaţia Judeţeană de Fotbal Maramureş. În această vară între Consiliul Judeţean Maramureş (CJMM) şi Asociaţia Judeţeană de Fotbal Maramureş (AJFMM) a fost semnat un acord de cooperare pentru "Dezvoltarea activităţii fotbalistice în judeţul Maramureş la nivel de copii, juniori şi seniori". Un proiect în baza

Cupa VITAL 2019

          Alin Boțioc  Cupa Vital ediția 2019 Respectând tradiția ultimilor zeci de ani, conducerea Societății Comerciale Vital S.A.Baia Mare împreună cu Sindicatul Liber Unit Apă Canal respectiv Asociația Sportivă organizează timp de trei zile Cupa Vital ediția 2019 la fotbal în sală. La startul competiției găzduită de moderna Sală de Sport din incinta Stadionului Comunal din Recea și-au anunțat prezența un număr de zece echipe împărțite în două grupe. Din grupa A vor face parte echipa Agenției Sighetu Marmației (câștigătoarea ultimei ediții), precum și formațiile secției Hidrofoare – Stația de Epurare, cea a Uzinei de Apă, Secția Canal în speță Secția Apă.

Liga 4 Maramureș, Etapa 8 – Rezultate și clasamente

          LIGA 4 MARAMUREȘ - ETAPA 8 SERIA SUD: CS Seini - Lăpușul Tg. Lăpuș   1-4 (0-4) Minerul Baia Sprie - Carmen Satulung   3-0 (1-0) FC Suciu de Sus - AS Nistru   5-2 (1-1) CS Fărcașa - Unirea Șișești   1-1 (1-0) Bradul Groșii Țibleșului - Progresul Dumbrăvița 1-3 (1-1) Rapid Satu Nou de Sus - Progresul Șomcuta Mare   1-7 (1-3) Viitorul Ulmeni     STĂ CLASAMENT: 1 Progresul Șomcuta Mare 8 8 0 0 39 8 24p 2 Lăpușul Tg. Lăpuș 8 8 0 0 27 6 24p 3 Minerul Baia Sprie 7 5 1 1 20 9 16p 4 Progresul Dumbrăvița 7 5 1 1 21 11 16p 5 Rapid Satu Nou de Sus 7 5 0 2 19 16 15p 6 CS Seini 7 4 0 3 12 12 12p 7 Viitorul Ulmeni 7 3 0 4 16 14 9p 8 Unirea Șișești 7 2 2 3 20 21 8p 9 FC Suciu de Sus 8 2 0 6 16 23 6p 10 CS Fărcașa 8 1 1 6 10 19 4p 11 Bradul Groșii Țibleșului 7 1 1 5 9 23 4p 12 Carmen Satulung 8 0 1 7 12 31 1p 13 AS Nistru 7 0 1 6 9 37 1p SERIA NORD: Avântul Bârsana - Salina Ocna Șugatag   5-0 (3-0) Bradul Vișeu de Sus - Foresta Câmpulung la Tisa   7-2 Iza Dragomirești - CSM Sighetu Marmației   0-9

Liga 5 Maramureș, Etapa 8 – Rezultate și clasament

          LIGA 5 MARAMUREȘ - ETAPA 8 ACS Satu Nou de Jos - AS Mireșu Mare   4-3 Viitorul Gârdani - Măgura Coaș   3-4 Speranța Fersig  - Fulgerul Lăschia   0-4 Cetate Remetea Chioarului - Faurul Făurești   4-0 Gloria Sălsig - Speranța Cernești   4-3 PHP Iadăra - Viitorul Copalnic Mănăștur   6-2 Unirea Săsar - Gloria Chechiș   4-1 CLASAMENT: 1 Gloria Sălsig 8 7 0 1 36 10 21p 2 PHP Iadăra 8 6 2 0 29 7 20p 3 Unirea Săsar 8 6 0 2 38 12 18p 4 ACS Satu Nou de Jos 8 6 0 2 28 17 18p 5 Cetate Remetea Chioarului 8 5 0 3 19 16 15p 6 AS Mireșu Mare 8 4 2 2 27 16 14p 7 Măgura Coaș 8 4 1 3 18 18 13p 8 Gloria Culcea 7 3 2 2 33 22 11p 9 Dinamic Groși 7 3 1 3 21 18 10p 10 Viitorul Gârdani 8 3 1 4 17 20 10p 11 Fulgerul Lăschia 8 3 0 5 18 25 9p 12 Gloria Chechiș 8 3 0 5 15 31 9p 13 Faurul Făurești 8 2 0 6 16 28 6p 14 Viitorul Copalnic Mănăștur 8 2 0 6 17 39 6p 15 Speranța Cernești 8 1 1 6 24 31 4p 16 Speranța Fersig 8 0 0 8 5 50 0p

LIVE SCORE Liga 4 Maramureș – Etapa 8

          SERIA SUD Duminică 13 octombrie 2019 ora 15.00 FC Suciu de Sus – AS Nistru   4-2 (1-1) Teren: Suciu de Sus Arbitri: Florin Mihali Marius Maghear Răzvan Dorca Observator: Carol Sereș Juniori: 1-5 CS Fărcașa – Unirea Șișești   1-1 (1-0) Teren: Tămaia Arbitri: Andrei Pop Ionuț Sava V. Vinț Observator: Gheorghe Bărbuș Juniori: 13-0 Bradul Groșii Țibleșului – Progresul Dumbrăvița   1-3 (1-1) Teren: Groșii Țibleșului Arbitri: Răzvan Necrici Ionuț Husti Daniel Balaj Observator: Ioan Onciu Juniori: 3-4 Rapid Satu Nou de Sus – Progresul Șomcuta Mare   1-7 (1-2) Teren: Satu Nou de Sus Arbitri: Cristian Codrea Răzvan Soponar Paul Lodină Observator: Constantin Limban Juniori: 0-14 SERIA NORD Duminică 13 octombrie 2019, ora 15.00 Bradul Vișeu de Sus – Foresta Câmpulung la Tisa    Teren: Vișeu

Baia Mare va deveni capitala oinei

          Alin Boțioc  Baia Mare va deveni capitala oinei În perioada 18-20 octombrie Municipiul Baia Mare va fi gazda Campionatului Național de Oină în Sală rezervat senioarelor și juniorelor 1,2 și 3. Aflată sub egida Federației Române de Oină competiția organizată de Clubul Sportiv Școlar nr 2 Baia Mare va fi susținută de Asociația Județeană de Oină Maramureș Consiliul Județean Maramureș, Primăria Municipiului Baia Mare, Inspectoratul Școlar Județean, Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Maramureș, A.J.S.T., C.S.Dinamic Coruia respectiv gazdele acestei manifestări, Colegiul Economic Nicolae Titulescu și Colegiul Tehnic C.D.Nenițescu. Potrivit organizatorilor la startul Campionatelor Naționale de Oină în Sală vor fi

Top